Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyjazdowe szkolenia językowe dla firm - Full Immersion – kurs języka angielskiego

 • Spędziła Pani ostatnio 1 tydzień w Londynie i poświęciła go na intensywny kurs języka angielskiego. Przede wszystkim czy kurs językowy spełnił Pani oczekiwania?

Wyjazdowy kurs językowy to bardzo dobry, a przede wszystkim skuteczny sposób przełamania bariery językowej. 4 godziny dziennie intensywnej nauki języka, małe grupy, rewelacyjni nauczyciele, interaktywne metody nauczania wymagały naturalnego „rozgadania się”. W szkole językowej przychodziło to bardzo łatwo i przyjemnie, chciało się jeszcze więcej J . Intensywny kurs języka angielskiego spełnił moje oczekiwania, żałuję, że trwał tylko 1 tydzień.

 • Czy tydzień kursu języka angielskiego w Londynie to Pani zdaniem dobrze zainwestowany czas?

Intensywny kurs językowy w Londynie, gdzie od rana słyszymy i „widzimy” język angielski - na tablicach, bilboardach, reklamach, przy bramkach w metrze, kasach, produktach w sklepie czy kartach dań w restauracji to najlepiej zainwestowany czas i pieniądze na naukę języka angielskiego. Mimo, iż Londyn jest wielokulturowy i na każdym kroku widzimy niemalże wszystkie narodowości i kolory skóry, na ulicach słychać tylko język angielski. Takie totalne zanurzenie w języku angielskim, osłuchanie się z akcentem brytyjskim dają większą pewność siebie i swobodę wypowiedzi po powrocie do kraju, bardziej naturalne stają się rozmowy i cała korespondencja w języku angielskim, szczególnie ta biznesowa.

 • Jak Pani ocenia metody i techniki nauczania lektorów języka angielskiego szkoły językowej?

Metody i techniki nauczania to jeden z największych atutów szkoły, wktórej przebywałam. Każdego dnia ćwiczone są wszystkie umiejętności językowe, ale najbardziej rozwijana jest jedna, stąd poniedziałek na przykład jest dniem gramatyki, wtorek to reading, środa writing, czwartek listening, a piątek to speaking - dzień odgrywania ról, zabaw, gier czy filmów. Testy są zawsze niezapowiedziane. Nauczyciele zwracają bardzo dużą uwagę na wymowę, właściwe akcentowanie i łączenie wyrazów. W trakcie kursu szczególną uwagę poświęcaliśmy doskonaleniu płynności wypowiedzi i rozumieniu języka mówionego. Nieodłącznym elementem kursu były praca w grupach, dyskusje, odgrywanie ról, debaty - to wszystko dało nam maksymalną możliwość komunikowania się w języku angielskim. Jestem pod ogromnym wrażeniem atrakcyjności zajęć i różnorodności technik wykorzystywanych przez nauczycieli, czytaliśmy Moonlight Sonat Beethovena, pisaliśmy thriller, oglądaliśmy Pride and Prejudice oraz Desperate Housewives. Oryginalne materiały, z których korzystają native speakerzy takie jak: filmy, seriale, radio, prasa, poezja, powieść w połączeniu ze sprawdzonymi metodami nauczania dają rewelacyjne efekty.

 • Czy poziom zaawansowania znajomości języka angielskiego w grupie wszystkich uczestników szkolenia był wyrównany?

Przed rozpoczęciem zajęć byłam zobowiązana do napisania testu poziomującego oraz odbycia rozmowy z Dyrektorem Metodycznym. Po tak szczegółowej weryfikacji trafiłam do grupy B2. Wszyscy kursanci w grupie ( 6 osób) byli na tym samym poziomie, był to dość mocny B2 i w porównaniu do kursu B2, w którym wcześniej uczestniczyłam w Polsce, był dość trudny. Motywacja i determinacja były bardzo duże.

 • Jaki był Pani kontakt z językiem angielskim podczas całego kursu wyjazdowego do Londynu w sytuacjach i formach pozaszkolnych?

Niemalże 24h J . Po zajęciach w szkole chciałam zobaczyć jak najwięcej Londynu, zwiedzić jak najwięcej miejsc i spróbować jak największej liczby dań kuchni angielskiej. Wszędzie rozmawiałam po angielsku, czytałam angielskie napisy i przysłuchiwałam się rozmowom w metrze – zwłaszcza starszych Pań czy Panów, którzy mówili piękną, „królewską” angielszczyzną. Z rodziną oczywiście również rozmawialiśmy po angielsku. My pytaliśmy o Londyn, komunikację publiczną, najciekawsze zabytki, przypływ imigrantów, pogodę i najsmaczniejsze dania kuchni angielskiej, a oni o Warszawę, Kraków, politykę, czasy PRL-u i fiata 126p. J

 • Jak Pani ocenia efektywność intensywnego kursu wyjazdowego, na który składało się 20 jednostek lekcyjnych?

Kurs językowy w wymiarze 20 jednostek lekcyjnych tygodniowo dla osób, które oprócz nauki chcą coś zobaczyć i zwiedzić w Londynie jest wystarczający, ale dla osób które chcą skupić się wyłącznie na nauce języka jest zdecydowanie za krótki. Rekomenduję kursy 30 a nawet 40 godzinne, a najbardziej te, które są połączeniem zajęć grupowych i indywidualnych, tzw. Combination Courses. Takie połączenie różnych form i tematyki zajęć, ogólnej i biznesowej jest najlepszym rozwiązaniem. Combination Course umożliwia zarówno pracę w grupach, role plays, dyskusje jak również indywidualne ćwiczenie konkretnych umiejętności i rozwijanie słabych stron uczestnika kursu. Tego rodzaju kurs umożliwia realizację indywidualnych celów kursanta, jak również spełnienie ewentualnych oczekiwań pracodawcy.

 • Dla kogo Pani zdaniem są przeznaczone intensywne wyjazdowe kursy typu Full Immersion?

Wyjazdowe kursy językowe typu Full Immersion przeznaczone są dla wszystkich, którzy w dość szybkim czasie chcą osiągnąć jak najszybsze efekty, a przede wszystkim przełamać barierę językową. Chcą ośmielić się mówić i kurs w wybranej przez L2-Language Consulting szkole gwarantuje to w 100%.

 • Czy wcześniej w Polsce uczestniczyła Pani w kursach językowych i czy może Pani wskazać różnice pomiędzy kursem językowym w kraju i intensywnym kursem językowym typu Full Immersion w szkole wybranej przez L2-Language Consulting?

Tak, uczestniczyłam w wielu kursach językowych w kraju, jednak różnice między takimi kursami a kursami wyjazdowymi w Londynie są bardzo duże. Przede wszystkim wyjazdowe kursy językowe cechuje większa intensywność zajęć, mamy więcej czasu na ćwiczenie wszystkich umiejętności niż tylko 2 czy 3 godziny tygodniowo. Bardziej szczegółowo analizowane są poszczególne zagadnienia czy omawiane tematy, w ciągu jednego dnia można zgłębiać tajniki pisania thrillera, wiersza czy dokumentu biznesowego. Mamy czas, żeby poznać jego najważniejsze elementy, przećwiczyć charakterystyczne wyrażenia czy zwroty, zapoznać się z przykładami i samodzielnie napisać własną pracę bez konieczności zabierania pracy do domu, jak to ma miejsce na typowych zajęciach w kraju. Kurs Full Immersion jest skutecznym narzędziem szkoleniowym, gwarantującym skupienie się wyłącznie na nauce języka angielskiego. Duża intensywność zajęć umożliwia poczynienie szybkich i wymiernych postępów w rozwoju umiejętności zarówno z zakresu języka ogólnego jak i biznesowego.

 • Czy rekomenduje Pani innym pracownikom firm i instytucji taką formułę szkoleń?

Kursy językowe w starannie wyselekcjonowanych szkołach w Anglii są idealnym rozwiązaniem dla pracowników, którzy w krótkim czasie muszą przełamać barierę językową, osiągnąć wyższy poziom znajomości języka angielskiego –często wymagany przez pracodawcę, czy opanować słownictwo niezbędne do przygotowania prezentacji, konferencji, projektu lub oferty. Jest to również bardzo dobra opcja dla osób na poziomie zaawansowanym, które mają okazję poznać kulturowy kontekst języka.

 • Proszę o parę wskazówek, jak można jeszcze lepiej wykorzystać czas na naukę języka angielskiego podczas kursu Full Immersion?

Szkoła w Londynie udostępnia dla kursantów bogato wyposażoną bibliotekę, kącik książkowy, gdzie po zajęciach czy w czasie lunchu można wypożyczyć coś ciekawego lub poczytać na miejscu. Każdy znajdzie coś dla siebie, klasykę literatury angielskiej, kryminał, romans, komedię czy tytuły literatury współczesnej. W Londynie bezpłatna prasa codzienna dostępna jest na każdym kroku, warto zabrać ze sobą Metro, Time Out czy ShortList i poczytać w metrze czy autobusie. Najlepszym jednak ćwiczeniem poznanego w szkole słownictwa czy struktur leksykalno-gramatycznych są rozmowy z rodziną, u której mieszkamy. Są to dodatkowe, cenne godziny nauki żywego, potocznego języka i poznanie kultury Londyńczyków od wewnątrz. Londyn daje nam nieograniczony wachlarz możliwości ćwiczenia, rozwijania i wykorzystywania języka angielskiego na każdym kroku, nie ma lepszego i bardziej atrakcyjnego miejsca do nauki języka angielskiego.

 • A co, oprócz językowych korzyści, wyniosła Pani z intensywnego kursu językowego w Londynie?

Poznanie bardzo ciekawych ludzi, zawarcie nowych znajomości, zainspirowanie się do czytania książek , oglądania filmów i seriali w języku angielskim, a przede wszystkim ogromna motywacja do nauki języka angielskiego. Po takim totalnym zanurzeniu w języku angielskim już pierwszego dnia po powrocie brakuje rozmów po angielsku i dziwnym wydaje się, że nie słychać rozmów w tym języku na ulicach. Chcemy nadal słyszeć język angielski, czytać instrukcje i reklamy w języku angielskim, dlatego też rekomenduję kontynuowanie przygody z językiem w postaci zapisania się na kurs językowy z native speakerem zaraz po powrocie z Londynu.

Szkoła językowa L² Sp. z o.o. - Language Consulting i Szkoła języków obcych Cambridge School of English

posiadane certyfikaty, wyróżnienia, tytuły