Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Nauka jednego języka obcego lub kilku języków obcych poprzez szkolenia językowe dla firm. Kurs języka angielskiego dla pracowników jako czynnik motywujący.

Kurs języka angielskiego dla pracowników

Pracodawcy mają głęboką świadomość, że kurs języka angielskiego dla firm (czy innego języka obcego) to dobra inwestycja. Pracownicy zyskują poczucie, że dba się o ich rozwój, a oni sami poszerzają swoje horyzonty. Nawet, jeśli w firmie w codziennej komunikacji nie jest potrzebny język obcy, to jego znajomość może otworzyć przed pracownikiem ścieżkę awansu, a przede wszystkim podnosi jego poczucie pewności siebie i przeświadczenie, że poradzi sobie w nowych, zaskakujących sytuacjach. Zmotywowany pracownik jest bardziej skłonny do świadomego angażowania się w swoje obowiązki służbowe. Dlatego nauka języka obcego dla pracowników zdaje się być rozsądnym rozwiązaniem w procesie ich motywowania.

W przypadku takiego zapotrzebowania optymalnym rozwiązaniem jest szkoła językowa oferująca szkolenia dla firm. Jej działania obejmują badanie poziomu i zapotrzebowania potencjalnych uczestników oraz dopasowanie odpowiedniego lektora do potrzeb danej grupy uczestników. Jest to także cały proces rekrutacji wykwalifikowanych i doświadczonych lektorów, znających zagadnienia  z zakresu Business English. Następne działania skupiają się na monitorowaniu, w jaki sposób przebiega nauka języka obcego, komunikacji potrzeb między kursantami a lektorem oraz systematycznym sprawdzaniu progresu językowego. Zakończenie kursu zazwyczaj przyjmuje formę przyznania certyfikatu uzyskania danego poziomu językowego. Zajęcia jednak nie muszą docelowo kończyć się osiągnięciem określonego poziomu. Nauka języka obcego może za cel obrać sobie systematyczne podnoszenie kompetencji językowych pracowników i być elementem przyjętego w firmie systemu motywacyjnego bez określania terminu końcowego.

Szkolenia językowe – nieodłączny element systemu motywacyjnego w niedalekiej przyszłości

Rynek obejmujący szkolenia językowe dla firm przedstawia nam dziś bogatą ofertę, uwzględniając przy tym szczególną specyfikę procesu edukacji osób dorosłych. W zależności od potrzeb językowych, możemy dopasować metody nauczania, częstotliwość zajęć, język ich prowadzenia, mieć wpływ na dobór materiałów oraz poprosić o lektora wyspecjalizowanego w danym obszarze językowym. Warto sięgnąć po ten rodzaj usługi, która już niedługo może stać się niezbędnym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa, gdy przyjdzie stawić czoła działaniu w środowisku wielokulturowym.

Nauka jednego języka obcego lub kilku języków obcych poprzez szkolenia językowe dla firm. Kurs języka angielskiego dla pracowników jako czynnik motywujący.

Szkoła językowa L² Sp. z o.o. - Language Consulting i Szkoła języków obcych Cambridge School of English

posiadane certyfikaty, wyróżnienia, tytuły

Please publish modules in offcanvas position.