Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Nauka języków obcych - Wirtualne klasy - Szkolenia językowe online, czyli nowoczesna metoda nauczania języków obcych w wirtualnych klasach.

Szkolenia językowe online – wirtualne klasy

Szkolenia językowe online cieszą się coraz większą popularnością wynikającą z licznych zalet, jakie niosą za sobą zajęcia na przykład w wirtualnych klasach. Mimo że większość słuchaczy nadal uważa, że tradycyjne zajęcia są najlepszym sposobem nabywania, aktywizowania i utrwalania wiedzy, szkolenia językowe online okazują się dla nich bardzo dobrą alternatywą. Nauczanie języków obcych w wirtualnych klasach nie jest w żaden sposób uboższy od tradycyjnych zajęć. Nauka języków obcych odbywająca się w takim trybie jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają dużo pracy i napięty grafik ponieważ jest to spora oszczędność czasu. Kursanci nie muszą dojeżdżać do miejsc, w których mają miejsce stacjonarne szkolenia językowe. Tak więc, mamy możliwość objęcia szkoleniem każdego pracownika bez konieczności fizycznego spotkania w tym samym miejscu. Do wzięcia udziału w zajęciach uczniowie muszą mieć jedynie dostęp do takich urządzeń jak laptop, tablet czy smartfon wraz z dostępem do internetu.

E-learning, blended learning, webinaria – czyli nauka języków obcych w domowym zaciszu.

W odpowiedzi na te wszystkie argumenty oraz coraz większe zainteresowanie uczeniem się języków obcych za pośrednictwem internetu, L² - Language Consulting oferuje zajęcia e-learningowe odbywające się w wirtualnych klasach, w formule blended learning oraz webinaria. Nauka języków obcych tego typu odbywa się na żywo z lektorami, którzy mają do dyspozycji szereg różnych opcji, takich jak na przykład:

  • Prezentacja - podczas zajęć lektorzy mają możliwość używania dokumentów, które pozwolą im łatwiej przekazać dany komunikat. Dzięki temu nauka języków obcych jest znacznie urozmaicona i lektorzy mogą zwiększyć zainteresowanie kursantów danym tematem.
  • Tablica - jest to opcja dająca lektorom możliwość sporządzania notatek oraz rysowania zarówno na pustej tablicy jak i na włączonym dokumencie.
  • Filmy video - włączanie podczas lekcji ogólnodostępnych filmów umożliwia kursantom kontakt z ciekawymi materiałami autentycznymi, na których podstawie ćwiczone są różne sprawności językowe.
  • Testy oraz kwestionariusze - dzięki tej funkcji nauczyciele mogą przeprowadzać dowolną liczbę testów oraz ankiet. Pozwala to między innymi na przeprowadzenie testów jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz testów otwartych. Co więcej, lektorzy mogą także sprawdzić jakie zagadnienia są najbardziej wartościowe dla uczestników kursu.
  • Udostępnianie pulpitu - lektor podczas zajęć może przekazać uczestnikom lekcji podglądu obrazu z ich komputera. Umożliwia to wykorzystanie podczas zajęć przeróżnych materiałów (m.in. filmy video, prezentacje, strony internetowe oraz wiele innych).

E-learning jest formą zajęć, które są prowadzone przy pomocy platformy e-learningowej i/lub w wirtualnych klasach. Nauka języków obcych może odbywać się indywidualnie z lektorem, jak i grupowo. W obydwu przypadkach lektor przygotowuje materiał w formie prezentacji, a następnie omawia go angażując kursantów, tak jak podczas tradycyjnych lekcji.

Blended learning jest to metoda nauczania języków obcych dla osób dorosłych, która polega na łączeniu dwóch różnych rozwiązań. Tradycyjna nauka języków obcych jest połączona ze zdalnym nauczaniem na platformie e-learningowej. Szkolenia językowe oparte na metodzie blended learning odbywają się naprzemiennie, co powoduje że nauka języków obych nie jest monotonna. Czas spędzony z lektorem poświęcony jest na ćwiczenie praktycznych umiejętności językowych, takich jak np. mówienie czy pisanie. Natomiast nauka języków obcych w formie pracy własnej może polegać na samodzielnym wykonaniu serii ćwiczeń gramatyczno – leksykalnych lub przeczytaniu tekstu, obejrzeniu video czy zapoznaie się z prezentacją, które później omawiane są z lektorem podczas zajęć. Taki tryb nauczania cechuje się sporą elastycznością i wygodą, aczkolwiek kursanci muszą pamiętać o systematyczności i samodyscyplinie. Przy dużym zaangażowaniu i motywacji, nauka języków obcych w takiej formie daje bardzo dobre wyniki w krótkim czasie.

Webinaria to szkolenia językowe, skupione na jednym konkretnym temacie, który jest omawiany podczas spotkania. Webinaria wykorzystują przekaz audiowizualny pomiędzy uczestnikami a prowadzącym seminarium, którym może być Native Speaker. Wszyscy uczestnicy webinarium widzą się nawzajem i komunikują się ze sobą przy użyciu mikrofonów lub dostępnej opcji czatu.

Podsumowując, szkolenia językowe oparte na użyciu nowoczesnych metod nauczania języków obcych są bardzo wygodnym i dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają mało czasu i szukają dobrej alternatywny. Nauka języków obcych w tej formie jest bardzo efektywna, niemniej jednak każdy uczestnik kursu musi być zmotywowany oraz pamiętać o systematyczności, by osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce.

Szkoła językowa L² Sp. z o.o. - Language Consulting i Szkoła języków obcych Cambridge School of English

posiadane certyfikaty, wyróżnienia, tytuły

Please publish modules in offcanvas position.