Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Placement test lub audyt językowy czyli określanie poziomu znajomości języka obcego przy użyciu takich narzędzi jak gramatyczno-leksykalny test pisemny  oraz rozmowa poziomująca z metodykiem.

Placement test lub audyt językowy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się na jakim poziomie znajduje się Twoja praktyczna znajomość języka obcego? Nasz placement test pozwoli Ci rozwiać wszelkie wątpliwości z tym związane. Określenie poziomu znajomości języka obcego odbywa się w oparciu o dwa główne etapy, którymi są:

1. Test pisemny

Test pisemny trwa 30 minut i jest pierwszą częścią organizowanego przez nas audytu językowego. Składa się on z serii pytań zamkniętych, w których sprawdzana jest zarówno znajomość zasad gramatycznych oraz leksyki. Poziom trudności rośnie proporcjonalnie z każdym kolejnym pytaniem. Kursanci rozwiązujący test pisemny otrzymują wynik od razu po udzieleniu wszystkich odpowiedzi.

2. Rozmowa poziomująca z metodykiem

Rozmowa z metodykiem jest kolejnym etapem określania poziomu znajomości języka obcego. Podczas kilkuminutowej rozmowy kursant odpowiada na pytania związane z szeregiem sytuacji, z którymi spotyka się  w pracy oraz w wolnym czasie. Na podstawie takiej rozmowy zespół naszych  metodyków jest w stanie określić zarówno płynność jak i poprawność wypowiedzi, biorąc przy tym pod uwagę zakres użytego słownictwa oraz bogactwo struktur gramatycznych.

Określanie poziomu znajomości języka obcego - korzyści

Dzięki temu, że audyt językowy umożliwia sprawdzenie kluczowych elementów kompetencji językowych, takich jak: gramatyka, leksyka, czytanie oraz mówienie, otrzymane wyniki pozwalają na szybkie i miarodajne określenie poziomu znajomości języka obcego.
Audyt językowy odgrywa niezwykle istotną rolę przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Dzięki uzyskaniu  informacji na temat konkretnego poziomu, na jakim znajdują się kursanci, lektor który będzie prowadził zajęcia języka obcego posiada niezbędną wstępną wiedzę o przyszłych uczniach. Może on precyzyjnie dobrać potrzebne materiały na odpowiednim poziomie. Należy pamiętać, że zbyt trudny materiał szybko zniechęca do nauki, a zbyt łatwy jest po prostu nudny i nic nie wnoszący dla naszego dalszego rozwoju językowego. Metodycy L² - Language Consulting zajmują się określaniem poziomu znajomości języka obcego przed pierwszymi zajęciami.
Co więcej, audyt językowy jest świetnym rozwiązaniem dla firm prowadzących proces rekrutacji. Po pierwsze, zarówno przeprowadzane przez nas testy pisemne jak i rozmowy poziomujące z metodykiem mogą odbywać się zdalnie. W momencie gdy audyt językowy zostaje zakończony, zespół naszych metodyków przygotowuje szczegółowy raport.

Poziomy zaawansowania

Po rozwiązaniu testu pisemnego i rozmowie z metodykiem kursanci są przydzielani do odpowiednich grup na podstawie uzyskanych przez nich wyników z audytu językowego.

Opis poziomu biegłości językowej w skali Rady Europy (CEFR):

 • A1 - Elementary (poziom podstawowy)
  Osoby na poziomie A1 potrafią stworzyć bardzo proste wypowiedzi dotyczące życia codziennego z użyciem podstawowego słownictwa
 • A2 - Pre-Intermediate (Poziom niższy średnio-zaawansowany)
  Osoby na poziomie A2 rozumieją często używane wyrażenia i wypowiedzi, które są związane z życiem codziennym (np. rodzina, praca, zakupy).
 • B1 - Intermediate (poziom średno-zaawansowany)
  Osoby na poziomie B1 rozumieją główne wątki wypowiedzi dotyczących pracy, szkoły, czasu wolnego. Potrafią także tworzyć  spójne wypowiedzi ustne.
 • B2 - Upper-Intermediate (poziom wyższy średnio-zaawansowany)
  Osoby na poziomie B2 znają język na tyle dobrze, że są w stanie porozumiewać się płynnie i spontanicznie z rodzimym użytkownikiem danego języka. Wypowiedzi tych osób są jasne oraz zawierają szczegółowe informacje.
 • C1 - Advanced
  Osoby na poziomie C1 rozumieją długie i skomplikowane teksty zauważając przy tym ukryte znaczenie, które nie jest przekazywane bezpośrednio. Wypowiedzi osób na tym poziomie są spontaniczne i płynne.
 • C2 - Proficiency
  Osoby na poziomie C2 potrafi praktycznie zrozumieć wszystkie usłyszane lub przeczytane teksty. Myśli osób na tym poziomie są przekazywe spontanicznie oraz precyzyjnie i bez żadnego problemu. Potrafią oni streszczać informacje z różnych źródeł oraz odtwarzać tezy i wyjaśnienia w nich zawarte.

Audyt językowy oferowany przez L² - Language Consulting pozwala na sprawdzenie wszystkich kluczowych umiejętności językowych. Określenie poziomu znajomości języka odbywa się szybko, a dostarczane przez nas wyniki są precyzyjne i miarodajne.

Szkoła językowa L² Sp. z o.o. - Language Consulting i Szkoła języków obcych Cambridge School of English

posiadane certyfikaty, wyróżnienia, tytuły

Please publish modules in offcanvas position.