Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Kursy Business English - Szkoła językowa a motywacja do nauki języka angielskiego

W jaki sposób szkoła językowa może przyczynić się do tego, że nasza motywacja do nauki języka angielskiego utrzyma się na wysokim poziomie w szczególności wtedy, gdy chodzi o kursy Business English?

Szkoła języków obcych, a motywacja do nauki angielskiego

Szkoła L² – Language Consulting dysponuje narzędziami, wiedzą i doświadczeniem, które sprawią, że przy aktywnej współpracy Słuchaczy motywacja do nauki języków obcych będzie utrzymywała się na wysokim poziomie. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią częstotliwość zajęć oraz systematyczność. Szkoła i lektor, z którymi współpracujemy, mogą nam w tym pomóc w bardzo skuteczny sposób, proponując dostosowane do możliwości czasowych tempo pracy i realne do osiągnięcia zamierzenia. Wspólnie możemy wypracować drogę, która doprowadzi nas do wyznaczonego celu.

Żyjemy w świecie, w którym nie starcza nam czasu dla siebie, jednak na naukę języka angielskiego najbardziej potrzebny jest czas właśnie. Wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu nie tylko spowoduje, że zaczniemy więcej rozumieć i lepiej mówić, ale to właśnie dzięki tym zauważalnym efektom nasza motywacja do angielskiego wzrośnie, co bezpośrednio przyczyni się do pogłębiania naszej wiedzy językowej i jej praktycznego wykorzystania.

Budowanie nawyku uczenia się a motywacja do nauki języków obcych

Motywacja do nauki angielskiego może być skutecznie utrzymana poprzez budowanie nawyku uczenia się. Charles Duhigg w książce "Siła nawyku" twierdzi, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Niektórzy z nas wstają i zaczynają dzień od papierosa lub kawy, część z nas, zanim wstanie, sprawdza nałogowo Facebooka. A gdyby tak zacząć dzień od angielskiego? Na przykład podczas śniadania zamiast gazety poczytać słówka, które były przerabiane z lektorem w szkole językowej, przeczytać krótki tekst z gazety anglojęzycznej, jadąc samochodem do pracy włączyć audiobooka w języku angielskim lub zrobić to wieczorem, gdy kładziemy się spać. Jeśli interesuje nas Business English, warto sięgnąć po gazety branżowe. Charles Duhigg udowadnia, że zmiana nawet najmniejszych nawyków może w niezwykły sposób zmienić nasze życie. Twoja szkoła języków obcych pomoże Ci w zbudowaniu nawyku poprzez dobór odpowiednich technik nauczania i materiałów, które można wykorzystywać do nauki  angielskiego ogólnego oraz biznesowego i do których można wracać na wspólnych zajęciach.

Wewnętrzna motywacja do nauki języka angielskiego a kurs Business English

Wewnętrzna motywacja do nauki angielskiego jest kluczowym elementem, aby efektywny proces nauczania mógł mieć miejsce. W swojej książce "Zacznij od dlaczego" Simon Sinek nawołuje nas do odpowiedzi na bardzo ważne pytanie, przede wszystkim czemu nauka języka angielskiego jest dla nas tak istotna. Zdefiniowanie głównego oraz pobocznych celów nauki spowoduje, że nauka języka angielskiego będzie ukierunkowana. Cele, które zostaną wyznaczone mogą być różne, może to być przygotowanie do kursu zwieńczonego ważnym dla nas certyfikatem językowym, zwiększenie swobody mówienia, przygotowanie się do ważnej konferencji naukowej, bądź poszerzenie słownictwa biznesowego. Aby móc osiągnąć ostatni cel, należy pomyśleć o zapisaniu się na kurs Business English.

Specjaliści podkreślają, że cele powinny być SMART, czyli sprytne. Słowo SMART oznacza, że nasze cele są:

Specific, czyli konkretne,

Measurable - mierzalne,

Ambitious - ambitne,

Realistic - realistyczne oraz

Time-bound - określone czasowo.

Nieodpowiednio dobrany i zdefiniowany cel może mieć negatywny i odwrotny do pożądanego skutek. Musimy pamiętać, że cele nie mogą być zbyt ambitne i źle umieszczone w czasie (zbyt krótki lub zbyt długi okres jego osiągnięcia). Cele powinny być możliwe do zmierzenia oraz realne. Ważne jest także ustalenie celu z naszym lektorem na samym początku współpracy, wtedy zarówno Słuchacz jak i lektor będą wiedzieli, w jakim kierunku zmierzają. Przy określaniu celów rodzaj kursu również ma znaczenie. Kurs Business English będzie definiował inny plan działania niż w trakcie nauki języka ogólnego.

Szkoła językowa a metody nauczania języka - kursy Business English

Każda szkoła ma swoją metodę nauczania. Jest to również bardzo istotny czynnik motywujący do nauki. Zapisując się na indywidualny kurs Business English bądź uczestnicząc w firmowych szkoleniach językowych możemy pracować z lektorem szkoły językowej w elastyczny i dopasowany do nas sposób. Pozostając w stałym kontakcie z nauczycielem możemy dostosowywać materiały oraz proces nauczania do naszych potrzeb, co - jak pokazują ankiety satysfakcji klienta, zwiększa zadowolenie z kursu oraz przybliża nas do osiągnięcia wyznaczonego celu. Kurs Business English wymaga dużego zaangażowania w proces uczenia się nie tylko lektora, ale przede wszystkim uczestnika danego kursu, a motywacja do nauki języka angielskiego stanowi niezbędny tego element.

Kursy Business English, Szkoła językowa a motywacja do nauki języka angielskiego

Szkoła językowa L² Sp. z o.o. - Language Consulting i Szkoła języków obcych Cambridge School of English

posiadane certyfikaty, wyróżnienia, tytuły

Please publish modules in offcanvas position.