Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Kurs językowy, Native Speakers - Co jeszcze możesz zrobić dla swojego angielskiego?

Kurs językowy prowadzony przez Native Speakers

Przyjęło się uważać, że uczęszczanie na kurs językowy to najlepszy sposób opanowania języka obcego. Każda szkoła języka angielskiego ma w swojej ofercie wiele rodzajów kursów językowych, spośród których możemy wybrać taki kurs językowy, który w danym momencie najlepiej zaspokoi nasze potrzeby np: potrzebę powtórzenia i usystematyzowania zagadnień gramatycznych czy potrzebę zwiększenia płynności w posługiwaniu się językiem angielskim. Dodatkowo, kursy językowe są często prowadzone przez Native Speakers (czyli rodzimych użytkowników danego języka), którzy mogą się przyczynić do polepszenia naszej wymowy w języku obcym. Jednak regularne uczęszczanie na kurs językowy, nawet jeżeli jest on organizowany w naszej firmie, nie zawsze jest wystarczające.

Co możesz zrobić jeżeli uważasz, że kurs językowy raz lub dwa razy w tygodniu nie wystarcza, by w krótkim czasie pogłębić Twoje umiejętności językowe? Dowiedz się, czytając ten krótki tekst

Native speakers

Staraj się nawiązać jak najwięcej kontaktów z Native Speakers w Twoim otoczeniu. Sprawdź czy pracują w sąsiednim dziale Twojej firmy lub mieszkają w okolicy. A może poszukasz takich znajomości przez Internet, na przykład, na portalu zrzeszającym osoby o podobnych zainteresowaniach z całego świata? Każda wymiana zdań, zarówno ustna jak i pisemna z rodzimym użytkownikiem języka wymaga uaktywnienia wiedzy, którą już posiadasz, utrwala Twoje dobre nawyki językowe i inspiruje Cię do dalszych wysiłków. Native Speakers są najczęściej otwarci na nawiązywanie znajomości w obcym dla nich kraju, więc nie wahaj się wykonać pierwszy krok.

Szkoła języka angielskiego to nie wszystko

Nawet jeżeli pracujesz intensywnie, uczęszczasz na kurs językowy i wypełniasz wiele innych czasochłonnych obowiązków, zwykle znajdujesz chwilę, by zająć się czymś, co interesuje Cię naprawdę. Bez względu na to, czy Twoją pozazawodową pasją jest podróżowanie, gotowanie czy rozwiązywanie sudoku, możesz pogłębiać swoją wiedzę w tej dziedzinie, ale w języku obcym. Wykorzystaj Internet do znalezienia obcojęzycznych portali, blogów pisanych przez Native Speakers, artykułów czy filmów instruktażowych na interesujący Cię temat. Czytając i słuchając treści, które wyzwalają u Ciebie pozytywną energię, nieświadomie i bez większego wysiłku przyswajasz obce słownictwo i struktury gramatyczne. Tak nabyte umiejętności świetnie uzupełnią i wzbogacą wiedzę, którą możesz zdobyć biorąc udział w zorganizowanych zajęciach (takich jak kurs językowy).

Kurs językowy i co poza tym?

Oprócz aktywnych wysiłków dążących do udoskonalania swoich umiejętności językowych, takich jak wspomniane wcześniej konwersacje z Native Speakers, staraj się otaczać językiem w każdym możliwym momencie nawet podczas wykonywania innych, nie wymagających skupienia czynności. W drodze do pracy słuchaj wiadomości w anglojęzycznym radiu (np: BBC 4), włączaj kanały anglojęzyczne w telewizji w tle podczas wykonywania różnych obowiązków domowych takich jak sprzątanie czy gotowanie. Sprawdź też, czy szkoła języka angielskiego organizująca Twój kurs językowy nie ma biblioteczki, gdzie możesz pożyczyć anglojęzyczne nagrania, filmy czy audiobooki, dzięki którym zwiększysz swój kontakt z tym językiem obcym.

Kurs językowy? Native speakers? Najważniejsze by nie ustawać w wysiłkach!

W uczeniu się języka obcego ważna jest wytrwałość. To złożony proces, który często trwa wiele lat. Bez względu na to jaki sposób nauki wybrałeś: kurs językowy, indywidualne lekcje z Native Speakers czy samodzielne powtarzanie słownictwa i gramatyki w domu, nie zniechęcaj się nawet, jeżeli Twoje postępy wydają się niewielkie. Dbaj o swoje pozytywne nastawienie, wyszukując coraz to nowych sposobów motywowania się do nauki.

Kurs językowy, Native Speakers - Co jeszcze możesz zrobić dla swojego angielskiego?

Szkoła językowa L² Sp. z o.o. - Language Consulting i Szkoła języków obcych Cambridge School of English

posiadane certyfikaty, wyróżnienia, tytuły

Please publish modules in offcanvas position.