Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Program rozwoju talentu / przyszłych liderów z zastosowaniem symulacji biznesu online

Informacje dotyczące programów rozwoju talentu i przyszłych liderów

Wiele firm tworzy wewnętrzne programy rozwojowe, które oferują utalentowanym pracownikom możliwość nauki, zdobywania nagród oraz przydzielanie wyzwań. Dzięki programom rozwojowym pracownicy działają na najwyższym poziomie i otrzymują wskazówki od doświadczonych profesjonalistów lub mentorów. Programy rozwoju talentu zazwyczaj stwarzają możliwość obracania się wokół obszarów funkcjonalnych w celu uzyskania większego doświadczenia, skonfrontowania się z różnymi problemami oraz bycia przypisywanym do nieznanych dotąd i trudnych obowiązków.

Programy rozwoju talentu i przyszłych liderów trwają zazwyczaj od 1 do 3 lat w zależności od zakresu i stopnia skomplikowania. Nasza platforma może być zastosowania przed, podczas i w trakcie trwania programu jako część dodatkowa do tych programów. Wyjaśnienie poniżej:

Przed programem – Jakie umiejętności powinniśmy udoskonalić?

Program rozwoju talentu / przyszłych liderów z zastosowaniem symulacji biznesu online

Przed programem – Jakie umiejętności powinniśmy udoskonalić?

Pracodawcy mogą stosować naszą platformę do symulacji biznesu online jako centrum rozwoju w celu odnalezienia obszarów, w których każdy pracownik wymaga rozwoju. W tym przypadku, wyniki szkoleniowych sesji symulacyjnych mogą być zastosowane do dostosowania programów edukacyjnych i szkoleniowych na potrzeby określonych pracowników, ponieważ każdy z nich jest inny. Za pomocą naszej platformy ocenisz słabe punkty pracowników i stworzysz indywidualne plany dla określonej osoby. Programy rozwoju talentu i przyszłych liderów mogą być zastosowane w celu skupienia się na obszarach właściwych dla odpowiednich kompetencji, umiejętności z zakresu zarządzania oraz różnych elementów związanych z umiejętnościami miękkimi takich jak przedstawianie prezentacji.

Po programie – Czego się nauczyłeś? Udowodnij w symulacji!

Możesz skorzystać także ze swojej własnej platformy do symulacji w uzupełniającym programie ponownej oceny realizowanym po zakończeniu różnych faz programu rozwojowego. W ten sposób będziesz mógł ocenić rozwój uczestników w określonych obszarach . Nasza platforma jest także interesującym elementem programu rozwoju talentu oraz przyszłych liderów.
Co więcej, może ona zostać wykorzystana także do udoskonalenia pracy w zespole i dawania uczestnikom doświadczenia w zakresie różnych obszarów zawodowych, podkreślania określonych elementów edukacyjnych, które mogą zostać spersonalizowane dla profesjonalnych obszarów w firmie.

Szkolenie zawiera

 • Doświadczenie związane z nagrodami
 • Trudne zadania i podejmowanie ryzyka
 • Rotacja obszarów funkcjonalnych
 • Możliwości nauki o trudnościach i możliwościach dotyczących każdego obszaru funkcjonalnego
 • Ćwiczenia tematyczne

Wyniki z nauki uczestników

 • Rozumieją różne obszary funkcjonalne;
 • Uzyskują możliwość rozwoju w ramach poszczególnych obszarów funkcjonalnych tak jak dzieje się to w przypadku programów rozwojowych; dzięki temu kursanci mogą mierzyć się z różnymi rodzajami problemów i ryzyka;
 • Jeżeli platforma zostanie zastosowana przed głównym programem rozwojowym organizatorzy będą mogli tworzyć spersonalizowane programy szkoleniowe oparte na umiejętnościach uczestników. Nasza platforma do symulacji może być zastosowana w celu oceny poszczególnych mocnych i słabych stron w sposób indywidualny umożliwiając w ten sposób trenerowi dostosowanie programów edukacyjnych do wymagań uczestnika.

Kto powinien wziąć udział?

Takie kursy przeznaczone są dla uczestników programów związanych z rozwojem talentu i przyszłych liderów; niemniej niektóre programy akademickie mogą także zastosować naszą platformę jako rozdział uzupełniający lub wstęp do określonego programu.

Sugerowany plan szkolenia

Plan nr 1: Po programie – Czego się nauczyłeś? Udowodnij w symulacji!

 • Podsumowanie lekcji i konsekwencji w zakresie programu rozwojowego
 • Wdrożenie platformy symulacyjnej, przypisywanie zespołów i ról uczestnikom
 • Ustalanie celów dla zespołów
 • Zastosowanie symulacji jako rozszerzonej analizy przypadku w oparciu o tematy dotyczące programu rozwoju talentu lub przyszłych liderów
 • Inne ćwiczenia tematyczne  (np.: analiza wyników finansowych, przygotowanie biznes planów)

Plan nr 2: Przed programem – Jakie umiejętności powinniśmy udoskonalić?

 • Wdrożenie misji i procesów w ramach programów rozwoju talentu lub przyszłych liderów
 • Wdrożenie środowiska do nauki i wyjaśnienie zasad symulacji
 • Ustalenie celów tematycznych dla zespołów
 • Wykorzystanie symulacji jako rozszerzonej analizy przypadku dostosowanej do potrzeb
 • Uzyskanie dostępu do działań uczestników oraz identyfikacja ich mocnych i słabych stron.
 • Przekazanie oceny i informacji zwrotnej
 • Tworzenie i przypisywanie spersonalizowanych programów rozwojowych dla uczestników.

Plan nr 3: Połączenie powyższych scenariuszy  – Badanie umiejętności uczestników i ich ewentualne udoskonalenie

Nasza platforma może zostać także zorganizowana w postaci kilku sesji tak, aby szkoleniowiec mógł prowadzić sesje trwające 1,5-3 godziny, przez cały czas trwania programu rozwoju talentu i przyszłych liderów. Organizatorzy mogą poprowadzić różne krótkie analizy przypadku w ramach każdej z sesji lub zastosować jedną analizę podczas całego programu poprzez utrzymanie struktur zespołów i symulowanych dochodów przez wszystkie sesje.

 

 

 

 

Szkoła językowa L² Sp. z o.o. - Language Consulting i Szkoła języków obcych Cambridge School of English

posiadane certyfikaty, wyróżnienia, tytuły