Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Development Center - Program centrum rozwoju z symulacją biznesu online

Development Center - Czym jest centrum rozwoju?

Centra rozwoju pomagają w identyfikacji określonych obszarów tematycznych, w zakresie których uczestnicy potrzebują udoskonalenia swoich umiejętności. W wielu kwestiach działają na podobnej zasadzie do procedur „assessment centre”, lecz różnią się tym, że zamiast wyboru odpowiedniego kandydata do pracy, ich celem jest identyfikacja ewentualnych słabych stron i skoncentrowanie się na potencjale uczestników. Umożliwia to skupienie się na dalszym rozwoju uczestnika tak jak w przypadku programów rozwojowych.

Development Center, Program centrum rozwoju z symulacją biznesu online

Grupy docelowe można egzaminować w różnoraki sposób. Na przykład, w centrum rozwoju może wziąć udział kilku uczestników ocenianych w tym samym czasie lub jego celem może być skupienie się na poszczególnych słabościach.
Organizatorzy mogą oceniać jakość lub umiejętności istotne dla wykonywania określonej pracy. Dlatego też centra rozwoju mogą być ważnym elementem firmowej strategii zarządzania talentami. Nacisk kładziony jest na rozwój osobisty, a uczestnicy na bieżąco otrzymują informacje zwrotne na temat ich działań
Nasza symulacja może być połączona z ćwiczeniami dotyczącymi rozwoju talentu. Na przykład, istnieje możliwość wymiany uczestników w zakresie obszarów funkcjonalnych w celu przyporządkowania ich do poszczególnych wyzwań.

Zastosowanie symulacji biznesu online w celu realizacji założeń centrum rozwoju

W jaki sposób symulacja biznesu online może wspomóc proces rozwoju?

Nasza platforma może stanowić istotną i integralną część programu rozwojowego. Możesz rozpocząć program oceny poprzez wyjaśnienie zasad, wdrożenia platformy oraz przypisania zadań uczestnikom.

Wyniki szkolenia mogą być wykorzystane do dostosowania programów edukacyjnych i szkoleniowych dla poszczególnych pracowników, ponieważ każdy z nich jest inny. Przy pomocy platformy do symulacji biznesu online możesz dokonać oceny słabych punktów, a co ważniejsze, potencjalnych mocnych punktów pracowników i stworzyć dla każdego z nich indywidualny plan rozwoju.
Sugerowany minimalny czas trwania symulacji dla większych grup to dwie do trzech godzin i około dwóch godzin dla mniejszych grup. Oczywiście w celu bardziej kompleksowej oceny, możesz zorganizować dłuższe sesje. Sugerowana liczba uczestników podczas realizacji wydarzeń w ramach centrum rozwoju wynosi od 2 do 16 osób tworzących grupy dwu-, trzy- lub czteroosobowe. Zaleca się przydzielenie jednego superwizora do każdej z grup celem oceny indywidualnych działań i umiejętności każdego z uczestników. Platforma do symulacji przydaje się podczas dostosowywania zdarzeń do określonych kompetencji, umiejętności menedżerskich oraz umiejętności „miękkich” (takich jak tworzenie i przedstawianie prezentacji).

wykres

 

Możesz wykorzystać platformę jako uzupełniający program ponownej oceny stosowany na zakończenie różnych faz programu rozwoju. W ten sposób możesz ocenić postęp w rozwoju uczestników w zakresie określonych obszarów.
Nasza platforma umożliwia także zastosowanie interaktywnych metod wykorzystania tego także jako luźny etap końcowy całego programu rozwoju.
Platforma może być także stosowana w celu udoskonalenia pracy zespołowej i jednocześnie zagwarantowania doświadczenia dla uczestników z rożnych kierunków zawodowych.

Kto powinien wziąć udział?

W programach rozwojowych biorą udział zazwyczaj doświadczeni i nowi pracownicy, którzy są na drodze do awansu zawodowego lub którzy uczestniczą w programach rozwojowych lub menedżerskich. Uczestnicy powinni być otwarci na krytykę oraz na uczenie się nowych metod i podejść w procesie rozwoju.

Sugerowany przebieg kursu

Organizatorzy mogą zastosować nasza symulację biznesu online jako platforma wspomagająca cele analizy centrum rozwoju. Mogą oni łączyć swoje testy i ćwiczenia z symulacją. Po wdrożeniu centrum rozwoju, uczestnicy mogą dowiedzieć się więcej o samej symulacji:

 • Wstęp do środowiska nauczania, wyjaśnienie zasad symulacji (0,5 – 1 godzina)
 • Ustalenie celów dla zespołów lub poszczególnych osób (0,25 godziny)
 • Ćwiczenie symulacyjne przy wykorzystaniu SimTeam jako rozszerzonej analizy przypadku (1-6 godzin)
 • Ocena działań uczestników; informacja zwrotna dotycząca mocnych i słabych punktów; zachęcenie uczestników do przeprowadzenia samooceny.
 • Omówienie kluczowych punktów nauczania

Nabyte umiejętności

 • Umiejętności w zakresie współpracy i analizy
 • Umiejętności komunikacyjne i językowe
 • Zarządzanie konfliktami i rozwiązywanie problemów
 • Działanie pod presją czasu
 • Podejście strategiczne, umiejętność planowania
 • Umiejętności finansowe
 • Umiejętności menedżerskie

 
Dlaczego to jest takie wyjątkowe?

 • Możesz konfigurować platformę w celu symulowania rzeczywistych sytuacji charakteryzujących się presją czasu
 • Symulacja może mieć określone warunki wstępne
 • W odróżnieniu do innych aplikacji, symulacja SimTeam jest trudna do przewidzenia. Wiele parametrów można regulować przy każdym zastosowaniu platformy. Dlatego też, uczestnicy nie mogą się przygotować na czekające ich wyzwania, a platforma może zawsze wygenerować nowy scenariusz.
 • Symulacja dostępna jest w dziewięciu wersjach językowych (angielska, niemiecka, rosyjska, estońska, słowacka, rumuńska, polska, turecka i węgierska)

 

 

Szkoła językowa L² Sp. z o.o. - Language Consulting i Szkoła języków obcych Cambridge School of English

posiadane certyfikaty, wyróżnienia, tytuły