Program Assessment Center z symulacją biznesu online
Program Assessment Center - Zastosowanie symulacji biznesu online do oceny kandydatów
Podczas procesu oceny kandydatów, rekrutujący mogą skorzystać ze scenariuszy biznesowych, w których mogą zmierzyć uczestników z zadaniami z życia codziennego i wspierać ich decyzje poprzez opowiadanie historii w tle. Nasza platforma oferuje różne scenariusze biznesowe a nasi partnerzy mogą wybrać spośród wielu analiz przypadku decydując która sytuacja najlepiej odpowiada wymaganiom assessment centre.
Dzięki naszej platformie symulacyjnej, rekrutujący mogą wcielić kandydatów w role, w których muszą odnaleźć się w skomplikowanych sytuacjach i podejmować trudne decyzje. Rekrutujący nawet wygenerować sytuacje, gdzie to uczestnicy muszą zmierzyć się z pewnym rodzajem konfrontacji, w trakcie której negocjują z innymi kandydatami w grupie.
Także ćwiczenia typu „in-tray” stanowią interaktywny sposób na stawianie wyzwań kandydatom w zakresie planowania, organizacji i komunikacji. Ćwiczenia te bazują na zasadzie przydzielania priorytetów zadaniom oraz pracy z nimi w danym przedziale czasu. Zadania te zazwyczaj dotyczą odpowiadania na maile, korespondencję lub też planowania i organizacji. Symulacja natomiast oferuje inne zadania polegające na improwizacji, takie jak radzenie sobie z różnymi trudnymi sytuacjami i kryzysami na rynku.
W jaki sposób nasza symulacja biznesu online może pomóc w procesie oceny?
Nasza platforma może być częścią programu oceny kandydatów – ważnej i kompleksowej procedury. Możesz rozpocząć ocenę od wytłumaczenia kandydatom zasad, wdrożenia w zasadę działania platformy oraz przedstawienia zadań, które na nich czekają. Zadania mogą być oparte o analizę przypadków oraz uzupełnione o indywidualne wyzwania dla uczestników (które, żeby było ciekawiej, mogą być w opozycji do celów firmy).
Sugerowany czas symulacji dla większych grup wynosi 2-4 godziny. Idealnym czasem dla mniejszych grup jest czas ok. dwóch godzin.
Wprowadzenie uczestników zewnętrznych
Superwizorzy także mogą brać udział w zadaniu odgrywając role w poszczególnych grupach, ale niekoniecznie muszą ujawniać kim są. Anonimowi uczestnicy sprawiają, że symulacja staje się jeszcze bardziej interesująca (lub trudna), gdyż wnoszą do niej interesujące spostrzeżenia, niezgodności lub odwodzą grupę od założonych celów.
Kto powinien wziąć udział w symulacji?
Symulacja może być zastosowana do oceny kandydatów i nie wymaga ona specjalnej wiedzy ani doświadczenia. Może być stosowana w przypadku kandydatów na pozycje menedżerskie ponieważ stopień trudności symulacji jest skalowalny.
Liczba uczestników może być różna ponieważ platforma symulacyjna jest elastyczna w tym zakresie. Sugerowana liczba uczestników w ośrodkach oceny wynosi od 2 do 16 osób w grupach po 4 osoby. Każdy uczestnik powinien mieć przydzielonego jednego lub dwóch superwizorów, którzy mogą ocenić ich indywidualną wydajność i umiejętności.
Sugerowany plan
Rejestracja, prezentacje właściwe dla danego assessment centre, wprowadzenie do zadań i testów.
Po dotarciu uczestników na miejsce, rekrutujący mogą rozpocząć ocenę kandydatów w formie symulacji. Naszą platformę można konfigurować pod wymagania konkretnego assessment centre. Po wprowadzeniu do assessment centre, uczestnicy mogą dowiedzieć się więcej o samej symulacji.
- Wprowadzenie to platformy symulacyjnej, wytłumaczenie zasad
- Ustalenie celów dla grup lub osób
- Uczestnictwo w symulacji może wymagać dodatkowych elementów (np.: prezentacji, opisów, raportów)
- Ocena działań uczestników; informacja zwrotna dotycząca mocnych i słabych stron
Tematy przewodnie:
- Adaptacja do nowych sytuacji
- Umiejętność współpracy i pracy w zespole
- Umiejętności komunikacyjne i interpersonalne
- Umiejętności analityczne
- Umiejętności językowe
- Etyka
- Zarządzanie konfliktami, negocjacja i przywództwo
- Działanie pod presja czasu
Dlaczego to jest takie wyjątkowe?
- Symulacje można konfigurować z niemalże każdą możliwą pozycją początkową
- Presja czasu może być duża lub mała (w zależności od potrzeb) i może być zmieniana w trakcie symulacji
- W odróżnieniu do innych aplikacji, symulacja SimTeam jest trudna do przewidzenia. Wiele parametrów można regulować przy każdym zastosowaniu platformy. Dlatego też, uczestnicy nie mogą się przygotować na czekające ich
- wyzwania, a platforma może zawsze wygenerować nowy scenariusz.
- Symulacja dostępna jest w dziewięciu wersjach językowych (angielska, niemiecka, rosyjska, estońska, słowacka, rumuńska, polska, turecka i węgierska)
Porównanie do ćwiczeń typu „in-tray”
- Można wdrożyć pracę w zespołach i podejść do niej w różnoraki sposób
- Decyzje mają skutek natychmiastowy
- Można je dostosować do elementów „in-tray” decyzji.